شرایط گارانتی

- اعتبار ضمانت نامه پدیده از زمان فروش 5 سال می باشد و پس از انقضا این مدت، محصول شامل خدمات پس از فروش با اخذ هزینه خواهد بود.

- در صورت سوراخ بودن بدنه، مسدود بودن راه آبها و یا معیوب بودن بدنه اصلی شیر از لجاظ ظاهری (آبکاری یا ماشین کاری) محصول قبل از نصب مشمول گارانتی تعویض می گردد.

- هنگام نصب، هزینه لوازم مصرفی مانند شیر پیسوال فیلتر دار و ایاب و ذهاب به عهده خریدار می باشد.

- ضمانت نامه بایستی ممهور به مهر و امضا فروشنده و دارای تاریخ باشد و در غیر اینصورت از درجه اعتبار ساقط است.

- ضمانت نامه هیچ گونه تعهدی برای فروشنده نداشته و تعهد اجرای ضمانت و خدمات پس از فروش بر عهده شرکت و نمایندگان فروش بوده و صرفا به منزله صدق زمان و مکان فروش می باشد.

- قطعات مصرفی در شیر نظیر گوشی، شلنگ علم و شاوری، کارتریج و دسته و استاپ دوش و ... پس از گذشت 2 سال فاقد گارانتی می باشد.

- تشخیص تعمیر و یا جایگزینی محصول بر عهده شرکت می باشد.

خدمات گارانتی در شرایط ذیل قابل اجرا نمی باشد:

- معایب ناشی از تعویض متعلقات شیر، نصب غیر فنی و صدماتی که توسط مصرف کننده به کالا وارد می شود

- استفاده شیر برای موارد غیر از آب

- ضربه خوردن و تغییر شکل ظاهری شیر

- شکستن متعلقات شیر بر اثر حمل و یا نصب نامناسب

- حرارت دیدن و سوختن شیر

- عمل نکردن به دستورالعمل های نصب

- استفاده از مواد شوینده قوی که دارای مواد اسیدی می باشند

- عیوب ناشی از ناخالصی های غیر مجاز آب

راهنمای حفاظت، نگهداری و استفاده از شیرآلات:

- برای تمیز کردن سطوح خارجی شیر از مواد شوینده که حاوی مواد اسیدی می باشند مانند جرمگیر ها و ضد عفونی کننده ها و حتی سیم های ظرفشویی و اسکاچ جدا خودداری نمایید.

- برای از بین بردن رسوباتی که بر روی سطوح خارجی بدنه شیر باقی می مانند تنها بایستی از مواد مخصوص و یا محلول آب و صابون و یا آب و سرکه رقیق شده استفاده کنید و سپس شیر را با آب بشویید و به وسیله یک پارچه نرم خشک کنید.

- در صورت افت فشار آب به مرور زمان در هر کدام از شیرها، پرلاتورهای استفاده شده در شیرهای ظرفشویی، دستشویی، و همچنین شیر پیسوال فیلتر دار و حمام و شلنگ توالت، را باز نموده و  تمیز نمایید. (در صورتی که فشار آب گرم پس از انجام این مراحل درست نشد، نیاز به سرویس آبگرمکن می باشد.)